Zdravé přebalování aneb rozhovor s látkovací poradkyní

IMG_5273aZdravé přebalování aneb rozhovor s látkovací poradkyní

Nadešel čas vám představit naši látkovou poradkyni. Jmenuje se Martina Michalová a jsem ráda, že se stala součástí našeho týmu. Martina má dvouletou dceru, kterou od narození přebaluje do látkových plen a kvůli které se začala v problematice látkování vzdělávat. Látkové pleny si zamilovala a chce, aby i ostatní děti měly své zadečky pěkně v látce namísto umělých materiálů, a tak se stala látkovou poradkyní.

S Martinou se můžete téměř každý týden potkat u nás v olomoucké pobočce Brány k dětem na kurzech Zdravého přebalování a v rámci Týdne opravdových plen budete mít příležitostí k setkání více.

Pár otázek pro Martinu 

Co tě vedlo k tomu začít látkovat?

Vždycky mi byly jednorázové pleny nesympatické. Hlavně ta představa kolik odpadu člověk plenkami zanechá. Takže už během těhotenství jsem zjišťovala všechny možné informace o látkových plenkách. Zjistila jsem, že dnes existují tzv. moderní látkové plenky. A používáním látkových plen nejen ušetřím, ale budu pro zdraví svého dítěte dělat to nejlepší.

Jaké všechny pleny jsi vyzkoušela?

Vyzkoušela různé druhy typů plen a značek. První měsíce jsem používala klasické bavlněné čtverce poskládané na novorozenecký sklad a kalhotkové plenky. Ale později jsem přišla i na výhody plen typu SIO a především AI2. Doma mi výbavičku doplňuje i několik plenek typy AIO či vícevrstvých plenky.

Co pro tebe znamená vést kurzy a poradenství Zdravého přebalování?

Pro mě je to takové malé poselství 🙂 Je to způsob jak maminkám poradit v jejich začátcích s látkovými plenami, předat jim své zkušenosti a tipy. Pomoci jim si správně vybrat svoji výbavičku a hlavně se zorientovat v nepřeberném množství, které nabízí dnešní moderní látkové pleny. A hlavně jsem maminkám hned po kurzu i k dispozici na prodejně, kde je možné vybrat látkovou výbavičku, a později případně na e-mailu, kdyby měly nějaké doplňující otázky.

Jaký máš vztah k Bráně k dětem?

K Bráně k dětem mám velmi pozitivní vztah 🙂 Vždy jsem ráda na e-shopu Brány nakupovala. Ze začátku to bylo zboží plenkového typu a později zdravé potraviny. A když jsem se dozvěděla, že se bude otvírat její pobočka v Olomouci, byla jsem velmi potěšena.

Co nás čeká v rámci Týdne opravdových plen?

V týdnu opravdových plen nás ve středu 20.4. čeká setkání podpůrné skupiny pro příznivce látkových plen, kde si budeme povídat o látkových plenkách, vyměníme si zkušenosti a nejrůznější vychytávky. A ve čtvrtek 21.4. se můžeme potkat při Hravém přebalování, kde se maminky můžou přesvědčit, jak snadné je používat látkové plenky. Vítané jsou i děti. A od 16:00 hodin nás čeká kurz Zdravého přebalování.

Komentáře