IMG_151013 (68)

Chcete mít někoho nablízku s kým můžete sdílet své pocity? 

Pomůže Vám když si s někým utřídíte své myšlenky? 

Toužíte mít podporu, pochopení a ocenění při dělání změn a rozhodnutí? 

Záleží Vám na vzdělání a kompetentnosti?

 

Poradenství: osobní, emailové a konzultace přes Skype 

Troufám si říct, že každá práce s lidmi obsahuje značnou dávku poradenství. Konzultovat spolu můžeme vše kolem výchovy a vzdělávání dětí, vztahových problémů, sociálně-právních a psychických potíží. Není vždy důležité jen najít řešení, ale rozkrýt co je zatím a objevit co nám daná situace či “problém” chtějí sdělit. Stačí si jen vybrat jaká forma poradenství Vám vyhovuje. Mám dlouholeté zkušenosti se všemi a to nejen díky práci na lince důvěry. 

Vzdělávací a sebe-rozvojové aktivity 

mám ráda tyto aktivity jak z pozice účastníka, tak lektora. Vždy dokáží obohatit všechny zúčastněné a přitom si každý může odnést něco jiného. Mám za sebou několik přednášek nejen o Filiální terapii ale např. o sociální rehabilitaci. Dlouhodobě jsem vedla sebezkušenostní skupinu pro zdravotně postižené a uspořádala tréninky ve Filiální terapii. Většinou tyto akce pořádám pro školská zařízení nebo mateřská a rodinná centra, takže se těším jaká přijde další výzva ke spolupráci.      

Terapie hrou a Filiální terapie 

Terapii hrou dělám přímo s dětmi, které prostřednictvím hry mohou vyjádřit své problémy, pocity a odžít si a zpracovat každodenní starosti. Rodiče učím vhodné intervence a způsoby jak pracovat s dětmi v rámci hravých půlhodinek doma, čemuž se říká Filiální terapie. Toto je moje srdcová záležitost.  

Supervize 

Veškerou svoji práci v sociálních službách jsem vykonávala pod supervizí. Jednoho dne jsem se rozhodla, že si udělám výcvik v supervizi a tak se i stalo. Věnuji se supervizi v pomáhajících profesích, takže se na mě mohou obrátit sociální pracovníci, pečovatelé, psychologové, vychovatelé a pedagogové a nemusíte se vůbec bát, protože supervize není o kontrolování a hodnocení, ale spočívá v provázení, sdílení a vhodného nasměrování dalších postupů práce, ale také se na supervizi můžeme zaměřit na týmové problémy.  

Krizová intervence 

Určitě už jste se někdy ocitli v krizi a možná už máte zkušenosti, že každá krize má svůj pozitivní aspekt, ačkoli jsou krize těžkou životní zkouškou. Zajisté si v takovémto těžké situace zasloužíte mít někoho, kdo vám pomůže, aby Vám krize nepodlomila kolena, ale naopak Vás hnala mílovými kroky kupředu

Projekty 

Už dva roky funguje můj projekt Laskavé rodičovství. Cílem tohoto projektu je vzdělávat a podporovat rodiče v jejich kompetencích a to prostřednictvím seminářů a publikační činnosti na webu.   

Velká věc je pro mě otevření franchisové pobočky Brány k dětem v Olomouci. Snad ani nemusím vysvětlovat, co to je za obchůdek. Po mě to je jako mít další dítě, se všemi radostmi, starostmi, nadšením, láskou a péčí. Těším se až se v obchůdku nebo na nějakém kurzu potkáme.